Buradasınız:Anasayfa » Gündem » Karabaş Otu Nasıl Kullanılır?

Karabaş Otu Nasıl Kullanılır?

Karabaş Otu Nasıl Kullanılır?

Karabaş Otu Nasıl Kullanılır?

Birçok sağlık problemine karşı doğal bir şifa desteği olan karabaş otu (kafa süpürgesi) tüketilirken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, karabaş otunun kürler halinde kullanılması gerekliliğidir. Karabaş otunun sürekli kullanımının vücuda zarar verir. Kusturucu özelliğinden dolayı, gebelerin kesinlikle uzak durması gereken bir bitki olan karabaş otunda doz aşımına da dikkat edilmesi gerekir.

Doğru Dozda Tüketilmeli

Karabaş otu, sedatif etkisi nedeniyle sinirleri rahatlatır ve uyku verir. Kan damarlarını açar ve tansiyonu düşürür. Kan sulandırıcı özelliği nedeniyle karabaş otu kullanımı terlemeye yol açar. Baş bölgesi ağrılarında daha etkili olması için karabaş otu içeren bitki çaylarına ardıç tohumu eklenebilir.
Karabaş otu, antibakteriyel özelliği sayesinde toksik maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Ancak aşırı tüketilirse bulantı ve kusmaya neden olur.
Karabaş bitkisi ya da tohumlarını içeren bitki çayları, dinlendirilmiş veya klorsuz su ile demlenmelidir. 2 ila 4 dakika kadar kaynatılması yeterlidir. Soğumadan süzülür ve daha sonra demlendirilmeye bırakılır. Tansiyon düşürücü ve kusturucu etkisi nedeniyle akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra içilmelidir. Karabaş otu içeren bitki çaylarını gün aşırı kullanmak gerekir. Bir hafta ara ile 5 ya da 10 günlük kürler halinde tüketilmelidir.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön